Powrót

Grzegorz Jaroszuk

W 2011 skończył studia na Wydziale Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Film dyplomowy „Opowieści z chłodni” zdobył ponad 30 nagród na festiwalach w Polsce i na świecie (Locarno, Sundance, AFI Los Angeles). Od 2011 jet członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Jego debiut pełnometrażowy „Kebab i Horoskop” miał premierę na festiwalu w Karlovych Varach, zdobył nagrody za najlepszy debiut na Raindance Film Festival oraz Rome Independent Film Festival.

Obecnie Grzegorz kończy prace nad swoim drugim filmem pełnometrażowym pt. “Bliscy” z Olafem Lubaszenko i Izą Gwizdak w rolach głównych.

Data urodzenia: 03.07.1983
Wykształcenie: PWSFTviT w Łodzi
Języki: english (fluent)
Filmweb: Sprawdź
Filmpolski: Sprawdź

Dorobek artystyczny

2019"Bliscy"
2014"Kebab i Horoskop"Mental Disorder 4
2014"Mine de rien"Adastra Films
2011"Opowieści z chłodni"PWSFTiT

Nagrody

2015Kraków (Krakowski Festiwal Filmowy - Konkurs Polski; do roku 2000 Ogólnopolski Festiwal Filmów Krótkometrażowych) Srebrny Lajkonik za najlepszy krótkometrażowy film fabularny; za "oryginalny nowatorski język filmowy poszerzający środki wyrazu polskiej kinematografii" za film "Mine de rien"
2014Londyn (Raindance Film Festival) Nagroda za najlepszy debiut pełnometrażowy za film "Kebab i Horoskop"
2014Rzym (Rome Independent Film Festival)-Nagroda dla najlepszego zagranicznego filmu pełnometrażowego za film "Kebab i Horoskop"
2014Gdynia (Festiwal Polskich Filmów Fabularnych) Don Kichot, Nagroda Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz Nagroda Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych
2011Łódź (Międzynarodowy Festiwal Szkół Filmowych i Telewizyjnych "Mediaschool")-Grand Prix "Jury jednomyślnie przyznało Grand Prix filmowi, który w mistrzowski sposób realizuje spójną wizję reżysera. Choć nie mamy wątpliwości, że oglądamy film studencki, jest on zrealizowany w perfekcyjny sposób. Ma na to wpływ, między innymi, świetnie dobrana obsada, zwłaszcza w przypadku dwojga głównych bohaterów i kierownika sklepu, dobrze zrealizowany dźwięk i pełna humoru historia" za film "Opowieści z chłodni
2011Locarno (Międzynarodowy Festiwal Filmowy)-Nagroda nagroda "Pianifica Prize" za film "Opowieści z chłodni"
2011Los Angeles (AFI FEST)-Wielka Nagroda Jury dla krótkiej fabuły za film "Opowieści z chłodni"
Pobierz