Powrót

Michał Pukowiec

Operator filmowy. Absolwent Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na
kierunku Realizacji Obrazu Filmowego, Telewizyjnego i Fotografii. Autor zdjęć m.in. do nagrodzonego na Festiwalu Filmowym w Gdyni w konkursie Młodego Kina „Szczękościsku”, w reżyserii Kordiana Kądzieli, a także „Fanatyka” – jednej z pierwszych komercyjnych 30’tek realizowanych w Polsce dla platformy streamingowej Showmax.
Michał ma na swoim koncie współprace kreacyjne m.in. ze stacją Canal+ : jest autorem zdjęć do oprawy graficznej Canal+ 4K oraz serii dokumentów realizowanych na zlecenie stacji w całej Europie. Jego styl możemy zobaczyć również w krótkich formach m.in.: czołówka serialu „Kruk. Szepty słychać po zmroku” przy której był współautorem pomysłu i autorem zdjęć oraz licznych teledyskach: OTSOCHODZI – EUFORIA, HEY- CO TAM?, MARINA- Saturday Night, Totally Enormous Extinct Dinosaurs – Your Love. Na swoim koncie ma również projekty reklamowe i współpracę z takimi markami jak AXE, LESS MESS Storage, SKOK Stefczyka, ForBet.

www.pukowiec.com

Data urodzenia: 13.11.1985
Wykształcenie: Realizacja obrazu filmowego, telewizyjnego i fotografii na Wydziale Radia i Telewizji Uniwersytetu Śląskiego
Języki: english (fluent)
Filmweb: Sprawdź
Filmpolski: Sprawdź

Dorobek artystyczny

2018„Diablo. Wyścig o wszystko”Lightcraft Advertising
2018„Kruk. Szepty słychać po zmroku” (Czołówka)Canal +
2017"Fanatyk"Showmax
2017"Ultraviolet" (Druga Ekipa)OPUS FILM
2016"Szczękościsk"UŚ WRiT

Nagrody

2016Nagroda Heliografu za zdjęcia na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym "Etiuda & Anima" w Krakowie
Pobierz